Obecnie znajdujesz się w:

Sitodruk

 

SITODRUK to najbardziej popularna metoda nadruku na odzieży, stosowana przy większych nakładach ilościowych.

Technika sitodruku ma bardzo długą historię – wywodzi się z tzw. malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych. W metodzie tej kluczowa jest matryca tzw. sito. Jest to rama najczęściej aluminiowa na które jest napięta siatka o bardzo drobnych "oczkach". Po nałożeniu emulsji i naświetleniu część oczek w sicie zostaje zasklepiona, natomiast wolne oczka tworzą matrycę. Podczas drukowania, odpowiednia farba jest rozprowadzana na całej powierzchni siatki za pomocą rakla. Przeciska się ona jednak tylko przez wolne oczka bezpośrednio na powierzchnię odzieży. W ten sposób powstaje efektowny nadruk.

Posiadamy najnowocześniejszy automat do nadruków naodzieży WORKMAN, który pozwala zadrukować do 500 szt. koszulek na godzinę jednocześnie w 8 kolorach!Na maszynie tej można uzyskać dokładne odwzorowanie bardzo skomplikowanych wzorów.

Nadruki na odzieży robimy wysokiej jakości farbami znanych światowych producentów. Gwarantujemy długi okres zachowania nasycenia kolorów nadruku podczas użytkowania.

Najatrakcyjniejsze ceny nadruku wykonanego sitodrukiem zależą od ilości nakładu, ponieważ koszty stałe przygotowalni rozkładają się proporcjonalnie na większą ilość odzieży.

Zalety sitodruku:

 • Najlepsza cena
  Sitodruk jest bezkonkurencyjny cenowo przy dużych ilościach (powyżej 100 szt)
 • Szerokie zastosowanie
  Sitodruk może być stosowany na wielu typach tkanin: bawełnie, dzianinach. Dlatego za jego pomocą może być znakowana zarówno odzież jak i torby, parasole, czapki.
 • Trwałość
  Dzięki zastosowaniu bardzo wytrzymałych farb drukarskich, nadruki są odporne m.in. na wilgoć, promieniowane UV, uszkodzenia mechaniczne czy pranie.
 • Kolorystyka
  Dzięki zastosowaniu palety kolorów wg skali PANTONE otrzymujemy żywe, nasycone kolory. Zastosowanie dużej ilości farby umożliwia uzyskanie bardzo wyrazistych i w pełni nasyconych barw.
 • Jakość i precyzja
  Możliwość nadrukowania bardzo szczegółowych elementów z bardzo dokładnym pasowaniem kolorów.
 • Uszlachetnianie
  Jako jedyna technika pozwala na stosowanie uszlachetniania druku (druk puchnący, brokat, żel, druk 3D i inne).

Informacje techniczne

Jak przygotować projekt?

W większości przypadków projekty powinny być dostarczone w formie wektorowej, w krzywych lub załączone czcionki.
Preferujemy i zalecamy format CDR (CorelDraw do wersji X5) lub AI (Adobe Illustrator do wersji CS5)
Inne dopuszczalne formaty: PDF, EPS.

W przypadku zlecenia nadruku grafiki bitmapowej preferujemy plik PSD (PhotoShop) lub TIFF, na warstwach.
Inne dopuszczalne formaty: PNG, JPG.
Bitmapy (zdjęcia) powinny być w rozdzielczości co najmniej 200 ppi.
Grafiki czarno-białe powinny być zapisane w trybie skali szarości (tj. zawierające tylko kolor czarny).
Przesłanie grafiki o niższej rozdzielczości oznacza akceptację na obniżenie jakości danego zdjęcia

Nie przyjmujemy plików formacie Microsoft Word (DOC, DOCX) i PowerPoint (PPT, PPS).

Co to są półtony (rastry)?

Półtony mają zastosowanie w sytuacji, kiedy nie można użyć (lub jest to nieopłacalne) farby drukowej na różnych poziomach natężenia koloru, ponieważ farby nie rozcieńcza się miejscowo, ani nie różnicuje się grubości jej powłoki.
Raster to jednotonalny obraz składający się z drobnych kropek, dający podczas oglądania z pewnej odległości wrażenie istnienia ciągłego tonu obrazu. Rastry można zobaczyć jeśli powiększymy zdjęcie z gazety, a nawet jeśli spojrzymy z bliska na ekran telewizora. Wszystkie one składają się z drobnych kropek.

W druku sitodrukowym stosowana jest liniatura rastra 50-70 LPI (liniatura jest parametrem mówiącym ile rzędów kropek ułożonych równolegle względem siebie przypada na jednostkę długości. Liniaturę wyraża się w liniach na cal - lpi).

Tabela kolorów podstawowych farb plastizolowych

Porównanie rodzajów bawełny